Nasıl Havale Bildirimi Yapılır ?

Nasıl Havale Bildirimi Yapılır ?
Ödemenizi PayTR banka hesaplarına yaptıktan sonra bu sayfa üzerinden ödeme bildirimi işlemine başlıyoruz.

PayTR Ödeme Bildirimi

Ödeme Yaptığınız Banka : PayTR hesaplarından hangisine ödeme yaptığınızı bu alandan seçmelisiniz.

T.C. Kimlik (Son 5 Hane) : Ödemeyi yaparken yazdığınız TC kimlik numaranızın "Son 5 Hane" sini yazmalısınız.

Ödemeyi Gönderen Ad, Soyad : Ödemeyi yaparken yazdığınız TC kimlik no sahibinin Ad ve Soyadını yazıyorsunuz.

Cep Telefonu Numaranız : ATM'den yaptığınız ödeme için onay verdiğiniz telefon numaranızı başında "0" olmadan yazmalısınız. İnternet şubesinden yaptığınız ödeme için banka hesabınıza tanımlı telefon numarasını başında "0" olmadan yazmalısınız.

Ödeme Tutarı : ATM'den yaptığınız ödeme için makbuzda yazan hesaba aktarılan miktarı yazıyorsunuz. İnternet şubesindende aynı şekilde karşı hesaba geçen miktarı yazıyorsunuz. Küsüratlı ise 2. satıra yazıyorsunuz. (Masraf kesilmişse bunu siz karşılarsınız, hesaba geçen net miktar kontrol edilir.)

PAYTR İLE ÖDEME İŞLEMİNE DEVAM ET butonu ile işleme devam ediyoruz.

PayTR Ödeme Bildirimi Ön İzleme

Birinci aşamayı geçtikten sonra, bilgileriniz standart olarak buraya yerleşir ve kontrol etmeniz istenir. Bilgileriniz doğru ise eğer son 2 işlem kalacaktır.

Ödeme Tarihini Seçin : Makbuzda yazan tarihi bu bölümden seçmelisiniz. (Bu kısım çok önemlidir, hatalı işlemlerin %80'lik bölümü bu nedenledir.)

AÇIKLAMA : ATM'den veya İnternet Şubesinden ödeme yaparken açıklama yazmışsanız eğer bu bölümden ekleyebilirsiniz.

Son kontrolleri ve işlemleri yaptıktan sonra "Ödemeyi Bildir" butonu ile işleme devam ediyoruz.

PayTR Ödeme Bildirimi Onay

Ödemeyi Bildirdikten sonra ekrana çıkan bu bölümde ekstra konrol içindir. "Bilgileri Onaylıyorum" bölümünden sonra PayTR Ödeme Sistemleri tarafından ödemeniz kontrol edilmeye başlanacaktır.

PayTR Ödeme Bildirimi İşlem Tamamlandı

Bu ekranı gördüğünüzde, ödeme bildirimi işlemini tamamladınız ve PayTR Ödeme Sistemleri tarafından yoğunluğa bağlı olarak 1-20 dakikalık süreçte kontrol edilecektir. Ödeme bildiriminizin durumunu öğrenmek için BU LİNK üzerinden takip edebilirsiniz...

NOT: Ödemelerim sayfasında, ödemeniz iptal edilmişse eğer "Hata Mesajı " bölümünde neden iptal edildiği konusunda uyarı mesajı bırakılmıştır.
{{ miniShoppingCart.totalItem }}